Balada o drakovi alebo veršovačky pre dospelých

Marian Adamkov
Zbierka básní predstavujúca výber zo širokej básnickej tvorby autora. Ten veľmi vnímavo a s neobyčajnou empatiou reaguje na radosti a starosti bežného života naokolo nás, pričom sa snaží tieto emócie čo najvernejšie pretlmočiť do básnického slova.
Cena u nás: 4,40€ s DPH

Ďalšie tituly, ktoré si môžete
u nás zakúpiť

Ďalšie tituly, ktoré si môžete u nás zakúpiť

Súčasná video-asistovaná chirurgia hrudníka

Roman Benej Svetozár Harušiak a kolektív

Atlas elementárnych rádiologických nálezov 2.

Kamil Zeleňák, Martin Števík a kolektív

Kostol a farnosť svätého Martina v Martine

Ján Januš

Balada o drakovi alebo veršovačky pre dospelých

Marian Adamkov

Atlas vaskulárnych aneuryziem

Július Mazuch a kolektív

Viac o knihe

Zbierka básní predstavujúca výber zo širokej básnickej tvorby autora. Ten veľmi vnímavo a s neobyčajnou empatiou reaguje na radosti a starosti bežného života naokolo nás, pričom sa snaží tieto emócie čo najvernejšie pretlmočiť do básnického slova. Niektoré básne sú v podstate jeho vlastné spomienky, ktoré sa ako pevná zlatá niť tiahnu od detstva až po dnešok. Časť básní je pritom charakterizovaná až dramatickým podtónom, čo veľmi plasticky a nefalšovane dokresľuje autorove životné skúsenosti. Na prvý a možno i na druhý pohľad sa môže povrchnému čitateľovi zdať, že ide o jednoduché verše bez vnútorného náboja. Avšak pri hlbšom vnorení sa do jadra básne je zrejmé, že ide o náročnú poéziu s prenikavou myšlienkou, ktorá určite zarezonuje v duši hĺbavého milovníka tohoto žánru. Ešte snáď treba pripomenúť, že zbierka vychádza v edícii Skvosty slovenskej poézie. Spolok sľažianskych básnikov.

Počet strán

56

hmotnosť

285 g

rok vydania

2020

vydanie

1.

väzba

pevná väzba

jazyk

slovenský

rozmer

182×252 mm

isbn

9788089694648

Objednávkový formulár

Knihu si od nás môžete zakúpiť prostredníctvom objednávkového formulára. Formulár nie je záväzný. Slúži iba ako informačný prostriedok pre vás a nás. Po jeho odoslaní budete kontaktovaní obchodným zástupcom, s ktorým preberiete podrobnejšie informácie o objednávke (počet kusov, výslednú sumu, spôsob platby, možnosti dopravy a iné).