Turiec – prechádzka v čase

Ján Januš
Kniha Turiec – prechádzka v čase populárno – vedeckým štýlom približuje čitateľom historické súvislosti turčianskeho regiónu. Prvé praveké osídlenia v kotline začínajú utvárať dejinný kaleidoskop, pokračujúci protohistorickými sídlami, slovanskými hradiskami a vrcholiaci vznikom Uhorského štátu.
Cena u nás: 77,00€ s DPH

Ďalšie tituly, ktoré si môžete
u nás zakúpiť

Ďalšie tituly, ktoré si môžete u nás zakúpiť

Súčasná video-asistovaná chirurgia hrudníka

Roman Benej Svetozár Harušiak a kolektív

Turiec – prechádzka v čase

Ján Januš

Atlas elementárnych rádiologických nálezov 2.

Kamil Zeleňák, Martin Števík a kolektív

Turiec medzi Fatrami

Ján Farský

Moderné trendy v detských chirurgických odboroch 1.

Milan Dragula a kolektív

Viac o knihe

Kniha Turiec – prechádzka v čase populárno – vedeckým štýlom približuje čitateľom historické súvislosti turčianskeho regiónu. Prvé praveké osídlenia v kotline začínajú utvárať dejinný kaleidoskop, pokračujúci protohistorickými sídlami, slovanskými hradiskami a vrcholiaci vznikom Uhorského štátu. Potom je možné po jednotlivých storočiach sledovať historický, politický i kultúrny vývoj Turca, ktorý je ukončený začiatkom druhej svetovej vojny. Osobitne sú spracované otázky geológie, geomorfológie, hydrogeológie, výskytu minerálnych vôd, spektra pôdneho fondu, klimatických pomerov, nerastných surovín a lokalizácie chránených území. Samostatné kapitoly sú venované historickej organizácii Turčianskej župy, starým komunikačným spojom, zaniknutým dedinám, mýtnym staniciam a významným turčianskym šľachtickým rodom.

Počet strán

895

hmotnosť

3933 g

rok vydania

2019

vydanie

2.

väzba

pevná väzba

jazyk

slovenský

rozmer

217×305 mm

isbn

9788089694150

Objednávkový formulár

Knihu si od nás môžete zakúpiť prostredníctvom objednávkového formulára. Formulár nie je záväzný. Slúži iba ako informačný prostriedok pre vás a nás. Po jeho odoslaní budete kontaktovaní obchodným zástupcom, s ktorým preberiete podrobnejšie informácie o objednávke (počet kusov, výslednú sumu, spôsob platby, možnosti dopravy a iné).